Masz takie ciało jakiego potrzebujesz

Masz takie ciało jakiego potrzebujesz

Czy jesteś zadowolona ze swojego ciała i tego jak wygląda? Jeżeli masz problemy z utrzymaniem konkretnej wagi, ale Twoje ciało bez problemu reaguje na zmiany w diecie i aktywność fizyczną, to wahania nawet w zakresie kilku kilogramów są uważane za normalne. Problem pojawia się wtedy, gdy masz do czynienia z dużą nadwagą, otyłością, dużą niedowagą lub różnego rodzaju zaburzeniami odżywiania.

Potrzeby naszego ciała najczęściej połączone są z potrzebami emocjonalnymi. Tutaj nie ma miejsca na racjonalność, na logikę jaką sobie możemy wyobrażać. Tutaj pracuje tylko biologia. I właśnie pożywienie jest jednym z ważniejszych elementów, żeby te potrzeby zrealizować.

Żyjesz w pewnym otoczeniu. Pełnisz swoją rolę w domu, w pracy, wśród znajomych, itp. Masz określone warunki życia, jeżeli pracujesz to zarabiasz określoną ilość pieniędzy. W całym Twoim otoczeniu nawiązujesz różne relacje. Do tego wszystkiego co dzieje się wokół Ciebie potrzebne jest Tobie odpowiednio funkcjonujące ciało. I ono się właśnie do tych wszystkich zadań idealnie dostosowuje.

Twoje ciało idealnie pełni swoją rolę w tej chwili Twojego życia, w której właśnie jesteś. Idealnie odczytuje Twoje potrzeby na podstawie Twoich emocji, tego w jaki sposób odbierasz swoje otoczenie i jak przeżywasz relacje z ludźmi w swoim życiu. To, że nie jesteś w pełni (albo nawet wcale) zadowolona ze swojego ciała, jego wyglądu, ilości kilogramów (zarówno nadwagi, jak i niedowagi), nie przeszkadza mu w idealny sposób dopasowywać się do Twojego prawdziwego zapotrzebowania. To co widzisz na zewnątrz może radykalnie różnić się od Twoich prawdziwych potrzeb.

Indywidualna terapia

Twoje ciało dokładnie pokazuje to, co dzieje się w Twoim wnętrzu. Tutaj nie ma przypadków. Zapisane i utrwalone schematy przetrwania najczęściej dotyczą przeżytych trudnych emocji i traum. Przeżycia wyparte z Twojej dzisiejszej psychiki są dokładnie zapisane w Twoim ciele. To taka idealna skrzynia pełna skarbów, pamiątek, wspomnień, zapisków z całej historii życia. Właśnie dotarcie do tej skrzyni skarbów, otwarcie jej i rozwiązanie wszystkich zaplątanych w niepamięci przeżyć jest drogą do uwolnienia Twojego dzisiejszego ciała. Nie ma innej drogi do zdrowia. Nie ma też drogi na skróty.

Jeżeli chcesz, żeby Twoje ciało odpowiadało Twoim dzisiejszym potrzebom, chcesz się w nim dobrze czuć, chcesz czuć, że jest dla Ciebie stworzone, to czas na Twoją pracę z własnymi przekonaniami i powielanymi nieświadomie schematami. Nigdy nie jest za późno na życie swoim własnym życiem.

Exit mobile version