Zaburzenia odżywiania

KIEDY NIE MOŻESZ SOBIE ZE SOBĄ PORADZIĆ

Wszelkie możliwe zaburzenia odżywiania stają się w pewnym momencie problemem. Czasem bardziej dla rodziny czy przyjaciół, czasem dla samego chorego. Tylko co z tym dalej zrobić? Jak pomóc komuś kto sobie nie radzi z taką prostą rzeczą jaką jest odżywianie? Dzisiaj dostęp do informacji, blogów, super diet z internetu i dobrych porad jest tak szeroki, że można naprawdę się załamać kiedy zastosowane porady nie działają. Ile jeszcze prób musisz dokonać by udowodnić sobie, że i tak nie dasz rady? Ile jeszcze wzlotów i upadków musisz doświadczyć, żeby znowu stwierdzić, że do niczego się nie nadajesz?

Nie możesz oczekiwać innych efektów, jeśli cały czas podejmujesz takie same działania i robisz to według podobnego schematu.
To właśnie ten schemat trzeba przełamać. 

Kiedy do mnie przychodzisz,
najważniejsze jest to, co jest w Tobie.

Gabinet Psychodietetyki

Napiszemy
nowy rozdział

Jeśli zapytasz mnie co z Tobą jest nie tak, że sobie nie możesz poradzić z własnym odżywianiem, ja zapytam Ciebie – dlaczego to z Tobą miałoby być coś nie w porządku? Jeszcze nie wiem co wydarzyło się wcześniej i jakie były przez Ciebie podejmowane działania, ale od razu mogę stwierdzić, że skoro nie przyniosły pozytywnego efektu, to z tymi działaniami było coś nie tak. 

Zanim cokolwiek poradzę i zalecę, zadam Tobie wiele pytań, by dotrzeć do źródła problemu, z którym do mnie przychodzisz.
Bo właśnie indywidualne podejście do osoby, której sytuacja dotyczy jest najważniejsze. Kiedy do mnie przychodzisz, najważniejsze jest to co jest w Tobie. Tylko taka praca nastawiona na pacjenta może dać długotrwały efekt. To co się dzieje z Tobą dzisiaj jest konsekwencją wielu działań, decyzji, sytuacji. Moim zadaniem jest dotarcie do przyczyny i poprowadzenie Ciebie na drogę, na której będziesz zadowolony ze swojego odżywiania. Bonusem do niego jest zadowolenie z własnego wyglądu i dobre samopoczucie.

Sięgnij po wewnętrzny spokój

Exit mobile version